ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8748326
*
nr 874 8326
Spegel
Teak, höjd: 69
Utrop:
400 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 februari 2014
kl 20:23:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/2 16:46:07
1
150 kr
10/2 18:51:13
2
200 kr
10/2 20:15:22
1
350 kr
10/2 20:16:35
3
400 kr
10/2 20:18:38
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32
*
Spegel
nr 874 8326
Spegel
Teak, höjd: 69
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 februari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/2 16:46:07 | 1 | 150 kr |
10/2 18:51:13 | 2 | 200 kr |
10/2 20:15:22 | 1 | 350 kr |
10/2 20:16:35 | 3 | 400 kr |
10/2 20:18:38 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32